Okna i Drzwi Kielce  – dowiedz się więcej!

Piętnastoletnia historia i „ostatni” raz. Emocjonalny finał „Piątki dla Bartka” w Kielcach

Piętnastoletnia historia i „ostatni” raz. Emocjonalny finał „Piątki dla Bartka” w Kielcach

środa, Maj 13, 2026

To był dzień pełen wzruszeń, sportowej rywalizacji i niezwykłej solidarności. Na kieleckim stadionie lekkoatletycznym MOSiR odbyła się czternasta, a według zapowiedzi – ostatnia edycja biegu „Piątka dla Bartka”. Blisko 600 osób pobiegło, by po raz kolejny wesprzeć Bartka Orzechowskiego.

Dla wielu uczestników „Piątka dla Bartka” to nie jest kolejna pozycja w kalendarzu biegowym. To symbol wspólnoty, która narodziła się wokół małego chłopca, dziś już 15-letniego sportowca. Na starcie pojawiło się wielu biegaczy, którzy z inicjatywą są związani od samego początku.

Podczas niedzielnego wydarzenia Bartek tradycyjnie pojawił się na trasie wraz z rodzicami, Karoliną i Damianem, udowadniając, że wsparcie bliskich i lokalnej społeczności ma ogromną moc. Łącznie podczas eventu Stadion Lekkoatletyczny w Kielcach odwiedziło ponad 600 osób! Na miejscu byliśmy również my, ekipa Vindu, która jest z tą inicjatywą od samego początku. 

Dla nas to jednak coś więcej niż tylko bieg charytatywny. W koszulce z hasłem „Biegam, żeby Bartek mógł biegać” startuję od samego początku mojej przygody ze sportem. Dzięki temu poznałem mnóstwo wyjątkowych ludzi, przeżyłem niesamowite emocje i brałem udział w największych biegach na świecie. Trudno ubrać w słowa to, co czuliśmy w tę niedzielę.

Dlatego wciąż mam nadzieję, że ta inicjatywa jednak będzie na swój sposób kontynuowana. Już po samej frekwencji i zainteresowaniu tym wydarzeniem widać, że jest ono w Kielcach bardzo potrzebne.

Niezależnie od wszystkiego, nadal z dumą będę biegał z koszulką "dla Bartka"!

Dochód z tej edycji trafi do Fundacji „Nasz Maraton”, która finansuje protezy, rehabilitację oraz niezbędny sprzęt dla Bartka. 

Fot. Patryk Ptak

Brak komentarzy
Szukaj